Karamelové kuličky v karamelové omáčce

5. září 2006 v 14:37 |  Pochutiny
Již několik let je na trhu několik druhů instantních kaší (nyní pod značkou Nominal). Jsou vynikající základnou pro výrobu kuliček - nepečeného cukroví. Zvolila jsem kaši rýžovou, která má příměs kukuřičné krupice. Receptů můžete jednoduše vytvořit desítky. Dnes vás seznámím s jedním méně obvyklým.
rýžová instantní obilninová kaše Nominal
přírodní cukr
kokos
citron
kukuřičný škrob

Doufám, že to na vás nebude příliš těžké, protože příprava bude záležet na vašem odhadu.
Vytvoříme karamel tak, že několik lžic cukru dáme do kastrůlku, rozpustíme za stálého míchání tak abychom nepřipálili. Pak zalijeme vodou a mícháním vytvoříme řídký karamel. Část odlijeme stranou na omáčku a do části, která ja horká, vsypeme kaši s kokosem (1:1). Vytvoříme hmotu, která po vychladnutí velmi rychle tuhne, proto když kuličky budeme chtít obalovat do kokosu, musíme ještě teplé. Jelikož kuličky by měly mdlou chuť, dokončíme omáčku. Do odloženého karamelu přidáme čajovou lžičku škrobu (předem rozmícháme v trošce vody) a krátce povaříme. Nakonec přidáme citronovou šťávu nejméně z půlky citronu. A návštěva může přijít.
TIP: Kuličky lze vytvořit za použití jak vody, tak i mléka. Lze ochucovat rozinkami, sušeným ovocem, banánem, karobem, kakaem, čokoládou, ořechy, smíchat s máslem, či ochutit kardamonem či skořicí. Výhodou je, že hmota na kuličky drží pohromadě, jsou rychlé a levné, můžete je vytvořit i tam, kde máte jen varnou konvici a tehdy, kdy popustíte uzdu vaší fantazii.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama