Listopad 2011

Chléb s černou solí

29. listopadu 2011 v 20:41 Pomazánky


krajíc chleba

máslo
přírodní tofu
černá sůl nebo Chat Masala

Chléb namažeme másem, poklademe plátky tofu, lehce a rovnoměrně posypeme solí nebo směsí Chat Masala, kde je také obsažena. Tofu můžeme nastrouhat a umíchat pomazánku. Chutí bude připomínat uvařená vejce.
(Srdíčko je zhotoveno ze sterilované papriky cukrářským vykrajovátkem.)

Veganská koprovka

27. listopadu 2011 v 19:56 Polévky

3 porce

půlka menší dýně Hokaido
2 brambory
3 lžíce oleje nebo másla
asi tři čtvrtě litru vody
1 bobkový list
kopr (čerstvý , sušený, sterilovaný, mražený)
sůl

Dýni očistíme od jader, ale neloupeme, jen nakrájíme na větší kousky. V osolené vodě s kořením do měkka uvaříme. Vyndáme koření a rozmixujeme do hladka s olejem. Dolijeme zbytkem horké vody na požadovanou konzistenci a uvedeme k varu. Poté vmícháme nakrájený kopr a odstavíme. Doplníme nakrájeným bramborem, uvařeným zvlášť, nejlépe v kmínové vodě. Pokud máme dýně málo, nadstavíme polévku hladkou moukou rozkvedlanou ve vodě. Musíme ji pak dobře povařit. Laktovegetariáni určitě neodolají pokušení nadstavovat mlékem nebo smetanou.

Sezamové brambory

27. listopadu 2011 v 19:34 Přílohy

2 porce

5 brambor uvařených v kmínové vodě
2 lžíce loupaného nebo celého sezamu (zde černý sezam)

Rozmačkané brambory promícháme s nasucho opraženým sezamem. Pokud se rozhodneme zkusit pražit na oleji, nezkušeným hrozí jeho připálení, proto nasypte sezam až nebude rozpálená pánvička s tukem přímo na plameni.

Dýňové placky

27. listopadu 2011 v 19:17 Hlavní jídla

čtvrtka střední dýně Hokaido

1 hrnek Pikantní Hrašky
půl hrnku hl. mouky
půl hrnku celozrnné mouky
asi hrnek vody
1 velká cibule
4 stroužky česneku
oregáno - dobromysl
sůl
olej na smažení

Nahrubo se slupkou nastrouháme Hokaido (bez jader). Přidáme mouku, Hrašku, na jemno nakrájenou cibulli, prolisovaný česnek, sůl a drcené oregáno. Přidáním vody vytvoříme husté těsto. Směs klademe do rozehřátého tuku a formujeme placky asi centimetr silné. Prosmažíme z obou stran.

Topinamburový salát

26. listopadu 2011 v 20:28 Saláty

2 porce
2 hrsti nahrubo nastrouhaných topinambur
1 malá červená cibule
4 lžíce slunečnicových semen
2 lžíce dýňového oleje
3-4 lžíce citronové šťávy
černá sůl

Na hrubo nastrouhané topinambury promícháme s velmi jemně nakrájenou cibulkou a na sucho opraženými semínky slunečnice. Ze zbytku ingrediencí uděláme zálivku. Pokud možno, nepřidáváme vodu. Alespoň půl hodiny necháme uležet.

Topinambur je rostlina budoucnosti (obsahuje inulin). Roste volně v přírodě. Na jaře nebo na podzim zasadíme hlízu doma na zahrádce, nejlépe k plotu. Vyroste vysoká slunečnice, jejíž hlízy můžeme sklízet, pokud půda nezamrzne, celou zimu.