Červenec 2012

Cuketový salát

31. července 2012 v 20:37

1 mladá cuketa
asi 5 malých koktejlových rajčátek
5 listů bazalky
hrnek vody
1 - 2 lžíce jablečného octa
1 lžíce přírodního cukru
špetka pepře
špetka soli

Cuketu i se slupkou nastrouháme, bazalku nakrájíme a rajčátka rozpůlíme. Octovou zálivku zhotovíme podle zvyklostí jako na okurky. Vše necháme v chladu uležet. Bazalka má funkci změny aroma.

Tip: Klasický okurkový salát lze nadstavit cuketou a konvenční strávníci nemusí nic poznat... :-)

Cuketa na kmíně

15. července 2012 v 13:36 Hlavní jídla

1 mladá cuketa
2 - 3 lžíce oleje
kmín
sůl

Do kastrůlku na rozehřátý olej dáme kmín, aby se otevřel, což trvá několik sekund. Neměl by se připálit. Potom přidáme cuketu, kterou jsme nakrájeli na co nejtenší plátky ( max. 2mm). Orestujeme, promícháme a zakryjeme pokličkou, aby se cuketa dusila ve vlastní šťávě. Vodu nepřidáváme. Za chvíli netrpělivě nahlédneme, promícháme a podle intuice necháme dohotovit. Vše je poměrně rychlé a jednoduché. K večeři stačí přidat dobré pečivo.

Campa - tibetské lidové jídlo

14. července 2012 v 10:22 Hlavní jídla

pšenice
máslo nebo ghí
černý čaj
voda
sůl

V Tibetu se na přípravu používá ječmen, ale u nás je dostupnější pšenice...
Na pánvičce nasucho opražíme pšenici až příjemně zavoní - pozor na připálení. Po vychlazení pšenici umeleme. Do misky dáme hrstku mouky, lžičku másla, sůl a postupně přiléváme zchladlý klasicky vařený černý čaj. Pravou rukou přitom uhněteme kuličku pevné konzistence. Vyzkoušejte - praxe je nejlepší učitel.
Kuličky si každý tvoří a jí sám, ale máte-li posezení s přáteli, můžete si kuličky mezi sebou vyměnit.
Tip: Kuličky s ghím je možné udělat jako jído na cesty, neboť vydrží a hodně zasytí. Místo černého čaje lze kreativně použít i jiné tekutiny.

Čočkonéza

9. července 2012 v 17:31 Různé

3 lžíce červené čočky
asi 1/4 l vody
200 ml rostlinného oleje
1 lžíce citronové šťávy
sůl

Čočku dobře propereme a rozvaříme. Přidáme citon a sůl. Do vychladlé husté kaše postupně (kapáním) vmixujeme olej. Vytvoří se světlá a jemná majonéza.
Tip: Dochucovat můžeme česnekem, hořčicí, cibulkou, pepřem, zelenou bazalkou, koriandrem, pažitkou, také olivami, kyselou okurkou... Zde doplněno světlicí barvířskou (nepravým šafránem).