Březen 2014

Pesto s medvědím česnekem

25. března 2014 v 15:49

hrst česneku medvědího
lžíce kvalitní sójové omáčky ( např. Tamari)
sůl

Oprané listy čerstvého medvědího česneku nasekáme nebo rozmixujeme a přidáme polévkovou lžíci sójové omáčky. Dle chuti dosolíme. Uchováváme v chladnu.

Zeleninový štrúdl

19. března 2014 v 16:54 Pečivo

250 g hladké pšeničné mouky
250 g celozrnné jemně mleté pšeničné mouky
300 ml vody
10 lžic oleje
30 g kvasnic
lžíce cukru
špetka soli

náplň:
zelenina kořenová (celer, mrkev, petržel, pastiňák,...)
zelenina listová (mangold, špenát...)
brambory
brokolice
cibule
koření kari
2 lžíce oleje
sůl

V teple necháme vzejít kvásek z vlažné vody, kvasnic a cukru. Do mísy dáme mouku, sůl, kvásek a olej a pomocí rukou vytvoříme tužší těsto, jež následně necháme pod utěrkou nakynout. Nastrouháme a jemně nakrájíme zeleninu na náplň. Na oleji lehce osmažíme cibulku, pak přidáme tužší zeleninu a restujeme. Potom přidáme malé množství vody, listovou zeleninu, opatrně sůl a koření a vše krátce dusíme, až se voda odpaří. Z těsta vytvoříme dva bochánky, které na pomoučené podložce rozválíme na pláty a na ně rozprostřeme zchladlý zeleninový polotovar. Srolujeme, dáme na plech vyložený pečícím papíren nebo potřený olejem. Pečeme na 180 - 200 stupňů.
Tip: Na náplň můžeme využít sezonní zeleninu. Pikantní charakter docílíme přidáním česneku a čili.

Jogurt

19. března 2014 v 13:56 Různé

1l čerstvého plnotučného mléka
2 lžíce bílého jogurtu s živou kulturou

Převařené mléko zchladíme na teplotu asi 45 stupňů (např. ve vodní lázni). Vmícháme jogurt. Poté nádobu zakryjeme pokličkou, zabalíme do utěrky a jako za časů našich babiček dáme do peřin (případně zabalíme do dek), aby se udržela teplota nad 40 stupňů. Jogurt je vyroben přibližně za 6 - 8 hodin. Nezapomeneme odložit jogurt na příští výrobu.

Tip: Jednoduchým trikem z něj vyrobíme domácí Lučinu. Do zavařovací sklenice gumičkou přichytíme čistou utěrku, do níž pak dáme jogurtu tak, aby dole zbylo místo na odkapávající syrovátku. Přiklopíme víčkem a dáme na několik hodin do chladničky pracovat. Radost z jednoduchého, levného, čerstvého a lahodného výrobku nebude brát konce!